wtorek, 12 maja 2015

Czy warto się angażować?

Należę do osób, które lubią mieć dużo na głowie, nie znoszą nudy i nie potrafią usiedzieć w miejscu. Ja po prostu bardzo lubię robić coś

Nie zawsze tak było. Wydaje mi się, że jest to wynikiem spotkania osób, które miały na nas znaczny wpływ, wniosły do naszego życia motywację i ukierunkowały na konkretny styl życia i działania. 


Nie od dzisiaj wiadomo, ze każdy z nas kształtuje wyłącznie swoją własną osobę. Ja swój proces kształtowania siebie wzbogacam poznawaniem nowych osób, doświadczaniem nowych rzeczy, pogłębiania swojej wiedzy, testowania moich umiejętności na różnych polach. 

Jestem naprawdę dumna, gdy będąc zaangażowana w projekt, który sprawia mi mnóstwo radości, wracam wyczerpana w nocy z ogromną satysfakcją z wykonanej pracy, z kształtowania siebie, ponieważ wiem, że kiedyś możliwie to zaowocuje bądź będzie przydatne.  (nie mówię tutaj o kolejnych pozycjach w cv...)

Moi znajomi są zdziwieni "że mi się chce", rodzice "że jeszcze mam czas, że nie muszę"... 
Stawianie sobie coraz to ambitniejszych celów (oczywiście z rozsądkiem) jest najbardziej motywującą rzeczą. 

Tak, chce mi się działać, angażować. Mam jasno zarysowany cel do którego dążę, chociaż nie jestem ideałem,na wielu polach mogłabym być lepszą wersją siebie, to nie mam potrzeby porównywania się z nikim. Ja po prostu wiem, co chcę osiągnąć. Co więcej najpewniej to osiągnę :) 

Dlatego jako 21 letni uczeń życia oficjalnie mówię Wam, angażujcie się jeśli tylko macie taką możliwość. Pokonajcie swoje "nie chce mi się", aby zyskać coś znacznie cenniejszego, satysfakcję.

Stay tuned!

3 komentarze:

  1. Mam to samo :) Nie umiem usiedzieć w miejscu i uwielbiam angażować się w różne rzeczy, które sprawiają mi frajdę. Dzięki temu czuję, że żyję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawda, sama prawda. Dorzucę do tego jeszcze poczucie spełnienia i uśmiech na myśl, że dało się z siebie wszystko i jeszcze więcej.;)

    OdpowiedzUsuń